Dlaczego mieszkania od dewelopera bywają tańsze?

przeprowadzka do nowego mieszkania

Na rynku nieruchomości dostępne są mieszkania z rynku wtórego, czyli takie, które miały już swoich właścicieli oraz mieszkania nowe. Bardzo wiele osób kupuje nowe mieszkania od dewelopera.

Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania od dewelopera?

Często jest to podyktowane chęcią posiadania zupełnie nowego mieszkania z możliwością samodzielnego wykończenia. Kupujemy mieszkanie, aby mieć swój własny kąt lub, gdy chcemy zmienić metraż, poprawić standard. Czasami przeprowadzamy się do innego miasta, czy też chcemy zainwestować własne oszczędności. Jeśli chcemy kupić mieszkanie od dewelopera, musimy zapoznać się z konkretną ofertą. Jeśli wybierzemy mieszkanie w firmie deweloperskiej z Marek – PK DEWELOMPENT, otrzymamy nieruchomość o doskonałych parametrach. Zazwyczaj taka oferta obejmuje mieszkanie w surowym stanie. Jeśli dokładnie zapoznamy się z zapisem umowy, będziemy mogli zaplanować prace wykończeniowe. Możemy również poszukać ofertę, która zapewni mieszanie wykończone pod klucz i wówczas otrzymamy gotowe mieszanie, do którego wnieść meble. Wszystko to ustalamy zgodnie z naszymi potrzebami i możliwościami finansowymi.

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Jedną z największych zalet zakupu mieszkania od dewelopera jest możliwość samodzielnego wykończenia mieszkania. Poza tym, mieszkanie w stanie deweloperskim jest tańsze i to od nas zależy, ile zainwestujemy w jego urządzenie. Mamy też możliwość rozłożenia prac w dogodnym dla siebie czasie. Podczas planowania prac sami decydujemy o stylu mieszkania i jego standardzie. Stan deweloperski zazwyczaj obejmuje zakończenie wszelkich prac związanych z ocieplaniem nieruchomości, doprowadzeniem przyłączy, przygotowaniem ścian i podłóg. Takie mieszkanie jest o wiele tańsze od przygotowanego pod klucz, dlatego jest często wybierane, a wszelkie prace wykończeniowe możemy zaplanować na odpowiadający nam i naszym możliwościom finansowym czas. W takiej sytuacji musimy wziąć pod uwagę, że termin wprowadzenia się do mieszkania może się wydłużyć.