Co wpływa na ceny mieszkań?

symbol domu i procentu na wadze

Cena mieszkania to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze. Co jednak dokładnie na nią wpływa oraz o czym muszą pamiętać potencjalni inwestorzy, przy podejmowaniu decyzji o zakupie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Lokalizacja budynku

Nie ulega wątpliwości, że lokalizacja to absolutnie kluczowy czynnik, jeśli chodzi o koszt każdej nieruchomości. Korzystne umiejscowienie to jednak nie tylko centrum metropolii. Wpływ na to ma bowiem również infrastruktura komunikacyjna, otoczenie, a także inne kryteria, oddziałujące na jakość życia w danym miejscu. Oferowane przez nas nowe mieszkania w Markach pod Warszawą zostały zaprojektowane z myślą o wymagających osobach, które cenią sobie wygodę i nowoczesność.

Kondygnacja

Nawet mieszkania z takim samym metrażem i zlokalizowane w tym samym budynku, mogą znacznie różnić się cenami i wpływ na to ma przede wszystkim kondygnacja. Mieszkania na parterze wciąż są zazwyczaj tańsze, choć wiele osób upatruje w nich raczej zalet, a nie wad. Mieszkanie na parterze to choćby łatwiejszy i szybszy dostęp, a także możliwość posiadania ogródka. Niestety niewłaściwie zaplanowane to nierzadko też mniejsza prywatność oraz hałasy.

Nasłonecznienie mieszkania

Na cenę wpływają też mniej oczywiste czynniki, takie jak choćby nasłonecznienie danego mieszkania. Nie ulega wątpliwości, że to jasne i przestronne, a tym samym wygodniejsze na co dzień będzie droższe, aniżeli ciemne oraz z większością okien skierowanych na północ. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza ze względu na późniejsze rachunki na prąd.

Typ budownictwa

Kolejnym kryterium wpływającym na cenę jest typ budownictwa. W ostatnim czasie najdroższe są mieszkania na nowoczesnych osiedlach strzeżonych, z doskonałą infrastrukturą i dobrym połączeniem komunikacyjnym. Takie mieszkania preferują zwłaszcza osoby młode oraz rodziny, którym szczególnie zależy na tym, aby nieruchomość była ulokowana w sposób dogodny oraz bezpieczna.

Ceny materiałów i usług budowlanych

W ostatnim czasie ceny materiałów budowlanych znacznie wzrosły, co ma bezpośredni wpływ na końcową cenę mieszkania. Niestety prognozy przewidują, że trend wzrostowy będzie się utrzymywał. Aby uniknąć konieczności wykańczania zakupionego mieszkania na własną rękę, oferujemy naszym klientom wykończenie pod klucz i już w początkowych fazach inwestycji ustalamy najważniejsze elementy projektów.

Jak widać, na ceny mieszkań wpływa szereg różnych czynników, o których nie można zapominać. Jeśli jesteś na etapie wyboru, koniecznie sprawdź nasze nowe mieszkania w Markach pod Warszawą.