Dlaczego Marki to dobre miejsce do życia?

osiedle

Podwarszawska miejscowość Marki zlokalizowana jest nieco ponad 13 km od stolicy. Również z tego powodu, to doskonałe miejsce do zamieszkania, stanowiące alternatywę dla zatłoczonej i drogiej Warszawy. Dlaczego jeszcze warto zamieszkać w Markach?

Niższe ceny mieszkań

Od lat, Warszawa znajduje się na czele jeśli chodzi o średnią cenę za metr kwadratowy nieruchomości. Z naszych analiz wynika, że cena za jeden metr kwadratowy mieszkania w stolicy naszego kraju, to od około 10 do 11 tys. zł, co stanowi kwotę zaporową dla większości osób.

Zdecydowanie bardziej przyjazne pod tym względem są podwarszawskie Marki, w których realizujemy jedną z naszych inwestycji mieszkaniowych. W tym przypadku cena za metr kwadratowy może być niższa nawet o połowę, co stanowi jednocześnie szansę na zakup większego, bardziej komfortowego mieszkania.

Doskonałe połączenie ze stolicą

Nie ulega wątpliwości, że osoby decydujące się na zamieszkanie w podwarszawskich miejscowościach, często pracują w stolicy. Istotną rolę ma więc dobre połączenie komunikacyjne z Warszawą, które w przypadku Marek jest świetnie zorganizowane. Chodzi tu jednak nie tylko o rozbudowę dróg, ale również transport publiczny.

Ważnym krokiem stało się przede wszystkim wprowadzenie w Markach pierwszej strefy biletowej w roku 2016. Dzięki temu mieszkańcy płacą za zwykłe bilety tyle samo co warszawiacy, co stało się istotnym czynnikiem dla upowszechnienia transportu zbiorowego.

Linie autobusowe kursują również zdecydowanie częściej, co jest niemniej ważne dla wyboru właśnie tej formy komunikacji.

Rozwinięta infrastruktura

Marki rozwijają się w błyskawicznym tempie i stanowią już nie tylko „sypialnię Warszawy”, ale miejscowość, która gwarantuje mieszkańcom różnego rodzaju wygody. Są tu więc nie tylko liczne pasaże handlowe, ale również niezbędne mieszkańcom żłobki i przedszkola, a także centra rekreacji.

Miasto jest też wciąż rozbudowywane, przez co stanowi miejsce nowych inwestycji mających na celu jeszcze znaczniejszą poprawę komfortu życia mieszkańców.

Jak widać Marki to z wielu powodów doskonałe miejsce do życia i to zarówno pod względem finansów, jak i wygody. Jeśli i Ty rozważasz zamieszkanie w lokalizacji świetnie połączonej z Warszawą, a jednocześnie gwarantującej wysoki komfort życia w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, sprawdź naszą bieżącą ofertę.