Dlaczego należy zwracać uwagę na okolicę kupowanego mieszkania?

kupowanie mieszkania

Zakup mieszkania to ważna decyzja w życiu każdego człowieka. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto pozyskać jak najwięcej informacji o inwestycji, deweloperze, ale także wziąć pod uwagę okolicę, w jakiej budynek powstaje. Dla wygodnego i bezpiecznego życia ważny jest dostęp do szkół, przedszkoli dla dzieci, dostępność sklepów, aptek, czy bliskość terenów zielonych.

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Jednak zanim podejmiemy decyzję o wizycie w biurze dewelopera, warto sprawdzić opinię o jego projektach oraz realizacjach zrealizowanych dotąd na rynku. Warto sprawdzić fora internetowe, branżowe portale, na których z pewnością znajdą się informacje na temat dotychczasowych inwestycji. Szczególnie o materiałach, jakie wykorzystane do budowy, sposobowi wykończenia mieszkań, sprawności instalacji, czy dostępności do udogodnień. Wyposażeni w wiedzę możemy udać się do wybranego dewelopera i skonfrontować pozyskane informacje. Kiedy okażą się pozytywne, można przystąpić do procedury wyboru mieszkania.

Wybór okolicy ma znaczenie

W wyborze idealnego mieszkania kierujemy się nie tylko ceną, opinią o deweloperze, ale przede wszystkim lokalizacją. Nie bez znaczenia dla wielu osób jest dostępność szerokiej infrastruktury, jak szkoły, przedszkola, biblioteki, ale także sklepy, przychodnie lekarskie, czy restauracje. Coraz częściej przy wyborze mieszkania zwracamy uwagę na bliskość terenów zielonych, czyli miejsc, w których można uprawiać sport, ale też wypoczywać w trakcie weekendu. Nie bez znaczenia jest też komunikacja. Dobrze rozwinięta sieć komunikacji publicznej, bliskość dróg dojazdowych to gwarancja sprawnego przemieszczania się do pracy lub szkoły.