Dlaczego warto kupować mieszkania na rynku pierwotnym?

rynek pierwotny mieszkań

Znalezienie odpowiedniego mieszkania, w którym każdy z domowników będzie czuć się dobrze, jest bardzo ważne. Obecnie możemy wybierać spośród ofert z rynku wtórnego, a także pierwotnego. Szczególną popularnością cieszą się propozycje od deweloperów ze względu na swoje liczne zalety. Jakie? Czy warto inwestować w tego rodzaju mieszkania? Co jest ważne przy ich wyborze?

Plusy mieszkań z rynku pierwotnego

Mieszkania z rynku pierwotnego to te, które nie miały wcześniej właściciela. Do ich budowy wykorzystywane są zazwyczaj trwałe materiały oraz nowoczesne technologie, umożliwiające postawienie obiektów zapewniających bezpieczeństwo, komfort oraz oszczędności. Stawiając na mieszkanie z rynku pierwotnego, nie musimy się również martwić koniecznością przeprowadzania napraw czy remontów — wystarczy, że wykończymy i umeblujemy wybrany lokal zgodnie z upodobaniami.

Decydując się na ofertę z rynku pierwotnego, nie płacimy podatku od czynności cywilnoprawnych. Warto także podkreślić, że zazwyczaj osiedla, na których znajdziemy nowe lokale, są projektowane w taki sposób, aby były przyjazne dla rodzin z dziećmi. Deweloperzy dbają też o to, aby były dobrze skomunikowane z ważnymi miejscami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla siebie?

Podczas poszukiwania odpowiednich czterech kątów, dobrze zwrócić uwagę przede wszystkim na ich lokalizację, a także wielkość — inne oferty będą interesować rodzinę z dziećmi, a inne singla. Jeżeli szukamy komfortowych miejsc stworzonych z myślą o przyszłych domownikach, warto zwrócić uwagę na oferty deweloperskie w Markach. Mieszkania z rynku pierwotnego są tam dostępne w korzystnych cenach. Ich przyszli właściciele docenią je przede wszystkim za ich tarasy, a także fakt, że są one bezczynszowe, co pozwoli na kolejne oszczędności.