Jak wybrać metraż mieszkania?

Metraż mieszkania

Metraż mieszkania ma nie tylko wpływ na cenę nieruchomości, ale także nasz komfort i wygodę. Z tego względu warto dokładnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem nowego miejsca do życia oraz zrobić plany na przyszłość, bo mogą mieć one decydujący wpływ na nasze decyzje zakupowe. Podpowiadamy, jak wybrać idealny metraż mieszkania i na co zwrócić szczególną uwagę.

Mieszkanie o idealnym metrażu, czyli jakie?

Kawalerka, przytulne deweloperskie mieszkanie 2-pokojowe, a może przestronny apartament? Decyzja wydaje się trudna i często podejmujemy ją pod wpływem impulsu. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo metraż kupionego mieszkania przekłada się nie tylko na nasz komfort oraz wygodę, ale także może wpływać na podejmowane w przyszłości decyzje. Zakup mieszkania to duża inwestycja, dlatego nie powinniśmy kierować się w tym przypadku potrzebą chwili. Dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb, określenie życiowych priorytetów, jak również poczynienie planów na przyszłość pomogą w wyborze metrażu mieszkania, który pozwoli uniknąć szybkiej przeprowadzki oraz dodatkowych kosztów. Różnimy się pod wieloma względami, mamy inne plany i potrzeby, które związane są m.in. z etapem naszego życia. To sprawia, że musimy we właściwy sposób podejść do wyboru mieszkania, w którym planujemy zadomowić się na dłużej. Warto wiedzieć, że obecnie projektowane mieszkania znacząco różnią się pod względem zastosowanych rozwiązań projektowych, więc mamy możliwość zyskania kilku dodatkowych metrów przestrzeni użytkowej.

Dla kogo kawalerka?

 Mieszkania o niewielkim metrażu, potocznie nazywane kawalerkami, wybierają najczęściej osoby młode, które nie planują w najbliższej przyszłości zakładania rodziny. To doskonałe rozwiązanie dla osób wkraczających w dorosłość, którym rodzice chcą zrobić wyjątkowy prezent i pomóc w usamodzielnieniu się. Kawalerka może spełnić także oczekiwania singli oraz osób skoncentrowanych na pracy i pasjach, które w domu spędzają bardzo mało czasu. Co ważne, zakup kawalerki to także inwestycja na przyszłość, bo gdy zmienimy styl życia i zapragniemy założyć rodzinę, możemy ją sprzedać lub wynająć, zyskując dodatkowe pieniądze.

Dla kogo większe mieszkanie?

Mieszkanie o większym metrażu najczęściej wybierają pary, osoby planujące założyć rodzinę, jak również rodziny z dziećmi. Dla dwóch osób najlepiej wybierać mieszkania powyżej 45 metrów kwadratowych, w których można cieszyć się nie tylko wygodą, ale także prywatnością. Niewielkie mieszkania 2-pokojowe to także dobry wybór w przypadku seniorów. Dla rodziny z jednym lub dwójką dzieci idealnym wyborem będzie mieszkanie 3-pokojowe, którego metraż oscyluje w granicach 75 metrów kwadratowych. To rozwiązanie optymalnie dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi, jednak wiele zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Podczas wyboru mieszkania warto wziąć pod uwagę nie tylko jego metraż, ale także układ pomieszczeń i dodatkowe udogodnienia np. balkon, taras lub ogród. Równie ważna jest okolica, w której planujemy zakup nieruchomości. Oferujemy nowoczesne i wygodne mieszkania w szerokim zakresie metraży. Oddajemy do Państwa dyspozycji funkcjonalne mieszkania dla singli, wygodne mieszkania dla młodych małżeństw oraz mieszkania, w których znajdą swoje nowe miejsce do życia rodziny wielopokoleniowe. Każdy z oferowanych Państwu lokali gwarantuje komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo, jak również cechuje się wysokim standardem wykończenia.